PIŁY TAŚMOWE ŚREDNIE TARTACZNE

Piła taśmowa to uzębiona taśma stalowa połączona w obwód. Stosowane się je do pilarek taśmowych rozdzielczych. Największą podażą na rynku polskim odznaczają się piły taśmowe średnie, występujące w szerokościach od 32 – 60mm. Piły te dostępne są w wielu wariantach, zarówno od polskich, jaki i zagranicznych producentów. Stal do produkcji pił w Polsce jest importowana, najczęściej z Niemiec i Szwecji. Wykorzystywane są głównie dwa rodzaje stali: węglowa i stopowa.
Piły te są zróżnicowane pod względem cen i żywotności, im lepsza stal tym dłuższy czas pracy. Stal węglowa jest mniej odporna na ścieranie i bardziej wymagająca podczas procesu produkcyjnego. Stal stopowa jest materiałem droższym, bardziej odpornym na ścieranie.
Jednakże na jakość pił wpływ ma nie tylko materiał, ale w równie znacznym, albo nawet większym stopniu sam proces ich produkcji. Obecnie producenci wykorzystują nowoczesne maszyny do produkcji pił. Urządzenia są starannie dobierane i wielokrotnie zawierają najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalające zmniejszyć jednostkowy koszt wytwarzania. Dobrej jakości stal, nowoczesne maszyny, nowe rozwiązania technologiczne, wszystko to sprawia, że jakość wyrobów dostępnych na rynku systematycznie się podnosi.

pily tasm sredniepily tasm srednie2